Tábory

Přehled táborů

Tábory jsou klasickým vyvrcholením naší činnosti. Po dlouhodobé přípravě se sebereme a vyrazíme na týden, dva na společný výjezd. Zde si užijeme spoustu legrace a troufám si tvrdit, že se v práci s dětmi posuneme o velký kus dál:-)

Duha Jasmín tradičně pořádá dva tábory ročně. První je o jarních prázdninách. Říkáme mu zimní tábor. Vyjíždíme tradičně na týden na hory, kde si užíváme sněhu a radovánek na něm. Během pobytu se snažíme být maximálně venku (co počasí dovolí). S dětmi vyrážíme na sjezdovku nebo na běžky. Lyže ovšem nejsou podmínkou, ale spíše vhodným doplněním naší činnosti. Kdo na lyžích neumí (třeba jako já:-)), bez problémů zvládne nenáročné výlety na běžkách. Na nich si osvojí základy lyžování a pohybu na lyžích. Nejsme samozřejmě pouze na lyžích. Strávíme hodně času i na svahu, kde sáňkujeme, hrajeme hry a užíváme si:-) Na táboře je tradičně i celodenní výlet s atraktivním cílem (ten vybíráme po dohodě s účastníky během pobytu a našich možností).

Druhým pobytem je v srpnu letní tábor. Tento pobyt tradičně pořádáme o třetím nebo čtvrtém turnusu letních prázdnin. Ideálně tak, aby se děti z pobytu vrátily týden před začátkem školního roku. Skrytým mottem tábora je příprava dítěte na úspěšný start v nové školním roce a příprava na náročný přechod mezi prázdninovým a školním režimem. Pobyt je  deseti až čtrnáctidenní. Vybíráme si zajímavé lokality a obvykle si všechno zajišťujeme sami. Děti se tedy podílejí na zajištění chodu tábora v mezích svých možností a schopností.  Každý pobyt má atraktivní program. Celotáborovou hru, která se jako červená niť táhne celým pobytem, individuální přístup. Den nabitý pestrými aktivitami, které vhodně rozvíjejí schopnosti dítěte.

Společnou myšlenkou je snaha o zažití pocitu úspěchu a ocenění. Klademe důraz na rozvoj sociálních dovedností a vhodnou reflexi chování dítěte. Naším cílem není oceňovat kvalitu výkonu (kdo doskočí nejdál, nejrychleji, nejvýš), ale upevnění pozitivního a kvalitního prožitku.

Budeme rádi, pokud se v případě zájmu o naší činnost na nás obrátíte.

Tábory

 

5 komentářů u Tábory

  1. AdriNo Gravatar napsal:

    Lidičky pojeďte na tábory-… :) Ať je sranda! 😀

  2. TynaNo Gravatar napsal:

    jeduuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu hurááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá

  3. Pingback: Školní rok 2015/16 v Duze Jasmín | Duha Jasmín

Napsat komentář