Kronika

Vychovávat dítě znamená vychovávat sebe.

anglické přísloví

Elektronickou kroniku věnuji všem přátelům a kamarádům, kteří se mnou pracovali (a pracují) pro jasmíňata. Měl jsem (a mám) na vás opravdu štěstí.

Děkuji
Petr – PHP
ten, který všechno věděl poslední

Jako úvodní záznam jsem vybral úvod do táborové kroniky z roku 1997. Schválně, platí to ještě stále?

Úvodní list kroniky Nesměň 1997

Nad hlavou mi září hvězdy a obklopuje mne tmavá noc. Vzhledem k pokročilé době, je již krátce po půlnoci, začínám pociťovat chlad. Přiložím kousek dřeva do skomírajícího ohně a pozoruji sloup jisker vylétající do nebe. Před malou chvílí jsme ukončili dnešní poradu a přípravu zítřejšího programu. Sedím zde a přemýšlím: „Co se mi vlastně vybaví při vyslovení slova tábor?“ Slovo, které má pro každého trochu jinou chuť, někdo si vzpomene na své dětství, jiný vidí sebe při hře, či na stupních vítězů. Pro mne se při zaslechnutí tohoto slova v mysli promítne film sestříhaný z mých zážitků. Jaký je to film?

dokončení

Teď již neváhejte a vstupte do naší kroniky, elektronického kamenného monumentu všem kamarádům a přátelům, jasmíňákům, minulým i budoucím. Postupně jsou zápisy doplňovány. Chceš-li se k nám připojit, neváhej a ozvi se nám.

Obsah kroniky

5 komentářů u Kronika

 1. adminNo Gravatar napsal:

  Já si sice nepamatuji tábor z roku 1997, ale stačí mi zážitky z všech táborů ,které jsem zažila. S Duhou jezdím už od svých 6-ti let a v životě jsem lepší tábor nezažila. Z počátku jsem nejspíš lezla všem na nervy, ale doufám, že se na tom za těch 8 let něco změnilo. Snad nikdy nezapomenu na Nesměň, na kterou se snad ani nikdy zapomenout nedá. Na tvrdohlavého poníka Zeuse, který kousal, na táboráky, kdy se zpívalo hodně písní, na vedoucí, kteří již nechodí na schůzky, či nejezdí na tábory z důvodu uspěchanosti této doby, nedá se zapomenout na Medvěda, Jirku,Alenu,Majdinu maminku a další. Pro mě je Duha něco, co mi dalo do života hodně, změnila mě navždy. Příroda v Nesměni byla nádhedrná, procházky kolem jezera Pána vod, nádherná lesy, úžasné louky přesně jako stvořené pro bivakování. Tu trpělivos, jakou se mnou museli mít vedoucí.Plnění lístků, které bylo někdy hrozně těžké. Dodnes vzpomínám na hry, ktré jsme hráli, neskutečné vodní bitvy, koncotáborová představení,bojovky, hledání klíčů podle indícií, hledání meče sjednocení, závody lodiček. ale i rozličné dílny a batikování. Jen těžko jsem se s Nesmění loučila, jiná tábořiště byla také super, bojovka -Drákula, ale Nesměň byla jiná, jakoby magická, ze zážitků z těhto táborů by se dala napsat kniha, dal by se natočit film, myslím, že by se to možná ani do jedné knihy nevešlo, možná by se ani napsat nedala, protože to co jsme tam zažily se nedá jen pouhými slovy vyjádřit. Já jen mohu poděkovat vedoucím,že se pro nás obětují, protože co na táborech zažijeme to už nám nikdy nikdo nevezme, -DĚKUJI

  Převzato ze starého jasmínového webu.
  Anička | 20. 06. 2006 | 21:04

 2. adminNo Gravatar napsal:

  To máš pravdu,to se neda popisovat to se musí prožít

  Převzato ze starého jasmínového webu.
  Červ Krakonoš 2 | 08. 04. 2009 | 19:39

 3. Pingback: Jasmínová kronika na webu | Duha Jasmín

 4. TynaNo Gravatar napsal:

  Už se těším na tábor jinak petře díky za dopis co si mi poslal to mě opravdu pobavilo už se těším na vás na všechny a celou duhu jasmín se těším jinak jsem uplně zdravá a až mě uvidíte taky se na váš moc těším

Napsat komentář