Duhová brána

Třetí říjnový víkend, 21.-23..10,byl celý prozářen duhovými barvami. Hlavně tedy v severočeském městě Náchod, kde se na dalším ročníku Duhové brány sešlo na 50 účastníků z mnoha dužin z celé republiky, od mladých začínajících praktikantů, přes zkušené oddílové vedoucí až po oddílové kmety, stařešiny rodu aby si navzájem vyměnili zkušenosti a praktika s vedením oddílů a rozšířili herní zásobu o nové aktivity pro oddíl.

Akci pořádala Duha Bartoňka a sešli se tu zástupci dužin AZ, Bartoňka, Křišťál, Miřetín, Modrá střelka, Rysi, SVČ, Wings, Zámeček a my z Jasmínu Michal, Filip a Đendy.

Na úvod, v pátek v podvečer, nás přivítali kefírovým drinkem, což některým moc dobře na zažívací soustavu nesedlo, duhovým tričkem a a zahrnuli nás spoustou informací v ústní i papírové podobě. Když jsme se tím vším jakž takž prokousali, ubytovali se, posilnili večeří po zdlouhavém cestování a po krátkém Gerdově úvodu jsme se rozešli do prvních přihlášených seminářů.

Prostředí, ač ve škole a ve třídách, upravili organizátoři v rámci možností tak, že téměř nepůsobilo školsky – Dlabárna,Zašívárna, Čajovna, Mlsárna, Fuňárna, Akčňákov, Rozumbradov, Koumákov … Kde v které škole byste podobné místnosti hledali ?! A tak nám pendlováním po těchto místnostech v 90 minutových intervalech, podle programu, na který jsme se každý přihlásili, uběhl celý víkend od pátku večera až do neděle. Nemyslete si ale, že jsme jen přecházeli z jedné třídy do druhé a vstřebávali informace do hlavy, byla tu možnost v čajovně volného posezení a debaty, sportovního vyžití v tělocvičně nebo na hřišti v rámci semináře brannballu, taky lezení po horolezecké stěně a taky na sobotní večer připraven koncert mladých začínajících kapel.

Akce byla perfektně připravená, nikde zbytečně nezadrhávala, jako účastnici jsme ani nepostřehli, jestli byly jaké technické problémy (snad ani ne) a HLAVNĚ : poučili jsme se ze zkušeností druhých, porovnali vzájemně vlastní činnosti v organizacích nám společné, lecčemu se přiučili a odnesli si nápady, které by mohly být dobrým přínosem pro naši dužinu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář